top of page

МИ ВСІ РІВНІ!

Існуючі на сьогоднішній день нормативи не є достатніми для забезпечення і не містять достатнього переліку сучасного обладнання, незважаючи на діючі держпрограми, не зможе в найближчі роки достатньо вирішити цю проблему через обмеженість ресурсів а так само через проблеми з COVID-19 і вирішення конфлікту на сході країни. Тут потрібна консолідація зусиль всіх зацікавлених сторін, включаючи бізнес та НКО.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНИМИ ТА ІНШИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМОБІЛЯМИ

РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ

БЕЗПЕРЕШКОДНИЙ ДОСТУП

Однак, незважаючи на ці позитивні ініціативи, для багатьох людей з інвалідністю в Україні елементарні аспекти повсякденного життя в силу цілого ряду бар'єрів виявляються важкими або навіть непереборними: поїздка на роботу, в школу або вуз, зустрічі з друзями або родичами, покупка продуктів, відвідування культурних заходів, похід до лікаря. Ці бар'єри можуть бути фізичними, такими як відсутність пандуса або ліфта в будинку, на залізничній станції, в офісній будівлі. Або вони можуть полягати в негативному призводить до дискримінації відношенні з боку роботодавців, лікарів, водіїв транспорту або продавців і ін.в результаті багато людей з інвалідністю довго не виходять з дому, отримують неповну або неякісну освіту, можуть ніколи не створити сім'ю або не реалізуватися професійно

RIAN_00635169.HR_.ru_.jpg
.jpg
unnamed (14).jpg

Для того щоб люди з інвалідністю могли брати повноцінну участь в житті суспільства, український уряд,бізнес та НКО повинні слідувати інтеграційному підходу до доступності і здійснити реальне реформування транспорту, житла і робочих місць. Тільки інтеграційний підхід до доступності, що враховує багато аспектів життя людей, дозволить забезпечити людям з інвалідністю повну включеність в місцеве співтовариство.

Міжнародні партнери України повинні домагатися від українського уряду гарантій рівних прав для людей з інвалідністю і підтримувати зусилля уряду в цій галузі. У разі бездіяльності держави мільйони людей з різноманітними талантами і здібностями будуть стикатися з непотрібними бар'єрами на шляху до праці, створення сім'ї та внесення іншого корисного внеску в суспільство.

.jpg

І кожен з нас не повинен про це забувати і простягати руку допомоги людям з обмеженими можливостями. Не кожен може допомогти фінансово але і фізична і моральна підтримка часто дуже необхідна Ми всі повинні пам'ятати - МИ ВСІ РІВНІ!

 

У цих людей завжди більше життєвих сил і волі, щодня вони долають труднощі, виявляючи стійкість духу та непохитну віру в життя, якій можуть позаздрити більшість здорових людей. Перемогами та успіхами в науці, спорті громадському та повсякденному житті, вони доводять, що завдяки внутрішній силі і цілеспрямованості можна досягти великих висот, та разом з тим, ці люди потребують нашої підтримки та любові!

.jpg

Перелік нормативних документів

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»

 

Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 № 1686 «Про затвердження Державної типової програми реабілітації інвалідів»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 «Про затвердження Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»

 

Наказ Міністерства соціальної політики України від 28.07.2016 № 825 «Про затвердження форм документів для отримання особами з інвалідністю та дітьми віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних (абілітаційних) послуг у реабілітаційних установах»

 

Наказ Міністерства соціальної політики України від 09.08.2016 № 855 «Деякі питання комплексної реабілітації осіб з інвалідністю»

 

Наказ Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)»

bottom of page