top of page

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Переконайтеся, чи все безпечно

unnamed (2).jpg

Легальне працевлаштування

Потрібно мати дійсний закордонний паспорт, підписати трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем, отримати робочу візу та відповідні дозволи, доки Ви на території України.

unnamed (1).jpg

Ліцензовані посередники

Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати відповідну ліцензію. Перелік ліцензованих посередників з працевлаштування є на сайті Мінекономіки України me.gov.ua у розділі «Діяльність» рубриці «Трудова міграці

unnamed.jpg

Контактна інформація

Заздалегідь знайдіть та запишіть контактну інформацію найближчого посольства України, а також організацій, які допомагають мігрантам у країні, до якої збираєтесь.

unnamed (3).jpg

Умови працевлаштування

Переконайтесь, що робочий контракт перекладено вірно, він не містить
розмитих формулювань, Вам зрозумілі усі умови працевлаштування: обов'язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне й соціальне страхування, відпустку та вихідні.

unnamed (4).jpg

Копії документів

Зробіть та візьміть з собою копії важливих документів (національного та закордонного паспорту, коду, полісу медичного страхування, візи, договору про роботу тощо), один примірник документів та нещодавно зроблену фотокартку залиште своїм близьким.

unnamed (6).jpg

Будьте на зв'язку

Залиште своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про деталі подорожі. Підтримуйте постійний зв'язок з ними, повідомляйте відразу про зміну місця перебування.

unnamed (7).jpg

Кодове слово

Домовтесь з рідними про кодове слово або кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

unnamed (5).jpg

Оберігайте документи

Довіряйте свої документи лише працівникам прикордонної служби/поліції. Не залишайте нікому свій паспорт під заставу, для "оформлення документів" або з інших причин.

unnamed (9).jpg

Неофіційна робота

Не погоджуйтесь на неофіційну роботу. Трудова діяльність за туристичною, діловою або гостьовою візою є порушенням закону. Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Уточніть у відповідному консульстві, чи можливо посередництво при оформленні візи та яка вартість цієї послуги.

unnamed (10).jpg

Права в країні перебування

Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь, які Ви матимете права в країні перебування, а також перевірте інформацію про традиції та закони місцевості, де плануєте перебувати.

unnamed (11).jpg

Реєстрація в системі ДРУГ

Перед виїздом в іншу країну зареєструйтесь онлайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ.

unnamed (12).jpg

Небезпечні ситуації

Якщо Ви опинились в небезпечній ситуації, телефонуйте до місцевих екстрених служб та звертайтесь до посольства України в країні Вашого перебування.

%D0%91%D0%B5%D0%B7%20%D0%BD%D0%B0%D0%B7%

Проконсультуйтесь 
за номерами української національної довідкової безкоштовної лінії з питань міграції та протидії торгівлі людьми:
0-800-505-501
(безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні)
527
(безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та MTС)

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно! пн-пт   з 10:00 до 21:00,    сб   з 10:00 до 18:00

Також наші фахівці допоможуть дізнатися про необхідну інформацію як не потрапити в трудове рабство, а так само допомогти якщо так сталося.

Як визначити що Ви стали жертвою торгівлі людьми

Перелік нормативно правових актів

Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми

КОРИСНІ ВІДЕО

bottom of page